Hurghada

Nejznámější egyptské letovisko. Zdejší hotely jsou připravené plně vyhovět nárokům západních turistů a to i pokud jde o nadstandardní služby. Fitness centra, půjčovny aut, kol a jachet, programy pro návštěvníky všech věkových kategorií jsou samozřejmostí.

 

TURISTIKA

Výhodou Hurghady je jistě fakt, že dokáže vyhovět snad všem návštěvníkům. Pro ty, kteří sem přijedou strávit odpočinkovou dovolenou, jsou připraveny hotely všech kategorií s bohatou nabídkou relaxačních možností. Ti, kdo dávají přednost aktivní dovolené si také přijdou na své. Připraveny jsou pro ně rozličné vodní sporty, možnost potápění nebo výletu do pouště na velbloudech, oslech, ale i čtyřkolkách.
A konečně tu najdou své vyžití i ti, kteří touží zažít atmosféru arabského světa. Vyjdete-li z hotelových areál, dostanete se totiž do centra města s mešitami a bazary.

 

PLÁŽE

Menší nevýhodou je častá přeplněnost pláží, která jde ruku v ruce s oblíbeností lokality, která se navíc podepsala na stavu zdejších korálových útesů. U pobřeží se již téměř nevyskytují a musíte za nimi vyjet na lodi hlouběji do moře, nebo na některý z blízkých ostrovů. Velice oblíbené jsou výlety loděmi s proskleným dnem a vyhlídkovými ponorkami.

Voda má v zimní sezoně teplotu kolem 20-25 stupňů Celsia, v létě je pak mnohem teplejší.

 

VOLNÝ ČAS

Mimo vodních sportů se můžete zajít podívat do Muzea mořské biologie, které se nachází několik kilometrů severně od centra.

Jako dopravu využijte zdejší mikrobusy, které by Vás neměly vyjít dráž než na 1 LE tam i zpět. Řidič možná nasadí astronomickou částku, Vy se však nedejte obalamutit a trvejte na své 1 LE.
V muzeu funguje biologická stanice a je zde také pěkné akvárium.

Ve městě fungují dvě dobře vybavené internetové kavárny. První, Euronet Internet Cafe se nachází v ulici naproti hotelu SeaGull. Má otevřeno od deseti hodin dopoledne do dvou do rána a za hodinu brouzdání po netu tu zaplatíte 5LE. Druhá, Internet Cafe Kero, najdete pár kroků od hotelu Triton Empire Inn a hodinová návštěva Vás přijde na 10LE. Kavárna funguje non-stop, nedisponuje ale tak rychlým připojením jako Euronet.

 

VIRTUÁLNÍ KATALOGY:

 

FIRST/LAST MINUTE: