Kréta

Kréta vám může nabídnout mnohem více než jenom slunce, moře, pláže a olivy. Je to ostrov s bohatou historií, která sahá až do 6. tisíciletí př. n. l.

Je opředena mnoha legendami a údajně v této části Řecka spatřil poprvé světlo světa nejznámější řecký bůh Zeus – nejvyšší vládce nad bohy i lidmi. Přihodilo se tak v jedné z mnoha jeskyní, kterých na ostrově najdete kolem 3000. A právě zdejší jeskyně, hory, četné rokliny a opuštěné vnitrozemí mohou přilákat i turisty, kterým nestačí pouhé lenošení na pláži.

Historie a ráz zdejší krajiny po staletí utvářely charakter dnešních Kréťanů a jsou to také oni, kdo z vaší dovolené mohou učinit nezapomenutelný zážitek a možná přispět k tomu, abyste se na svět začali dívat trochu jinýma očima.

 

A PROČ SI PRO VAŠI DOVOLENOU VYBRAT ZROVNA KRÉTU?

Existuje mnoho důvodů, z nichž několik uvádíme a na další určitě přijdete sami, až na tento krásný ostrov zavítáte.

Kréta je ideálním místem pro milovníky moře. Ostrov je omýván na severu Krétským a na jihu Libyjským mořem. Krétské pláže patří k nejkrásnějším v Evropě a mnoho z nich každoročně získává Modrou vlajku, což je mezinárodní ocenění, které hodnotí čistotu a úpravnost pláží, vybavenost, čistotu moře a přírodní rámec bezprostředního okolí.

Kréta je velice rozmanitá, takže může uspokojit i milovníky přírody a historie. Zdejší hory, jeskyně a soutěsky lákají každoročně tisíce turistů. Mínojské paláce, pravoslavné kláštery a řada benátských a tureckých památek patří také k důvodům, proč by vaše kroky měly směřovat právě na Krétu.

A pokud milujete jídlo, na Krétě svůj apetit určitě uspokojíte. Zdejší kuchyně je nejenom velmi chutná, ale patří i k nejzdravějším v celé Evropě. Neměli byste se tedy nechat připravit o jedinečný kulinářský zážitek.

Pověstnou třešinkou na dortu jsou zdejší obyvatelé. Velice hrdí, ale přátelší a společenští Kréťané se určitě zaslouží o to, aby Vaše dovolená na tomto ostrově byla nezapomenutelným zážitkem.

 

VIRTUÁLNÍ KATALOGY:

 

FIRST/LAST MINUTE: